Upcoming matches...
Soccer - Argentinian Primera A
1h 16m
San Martin de San Juan 2.95
Draw 3.05
Rosario Central 2.32
Baseball - Mexican Baseball | Matches
1h 16m
Guerreros De Oaxaca 2.33
Diablos Rojos Del Mexico 1.61
Basketball - WNBA | Matches
2h 16m
Indiana Fever 2.95
Los Angeles Sparks 1.39
Rugby League - NSW Cup | Round 16
5h 1m
Illawarra Cutters 1.57
NSW Knights 2.38
Gridiron - CFL | Matches
5h 16m
B.C.Lions 1.52
Edmonton Eskimos 2.38
Australian Rules - VFL | Round 10
5h 16m
Reserves Richmond 2.06
Northern Blues 1.77
Tennis - WTA Mallorca | Final
12h
Julia Goerges 1.88
Anastasija Sevastova 1.88
Cricket - Womens One-Day Internationals
12h
Pakistan Women 2.76
South Africa Women 1.45
Golf - US PGA Tour | Travelers Championship
16h
US PGA Tour | Travelers Championship -
click to see markets 1.01
Australian Rules Futures - AFL | Futures
45d
AFL | Futures -
See Markets Below 1.01
Flemington Race 5 - Lloyd Williams Hall Of Fame Trophy
Distance: 1400m
Track: Good4
Weather: Overcast
Start Time: 2:10 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 11. Sovereign Nation 7.00 7.40 7.10 8.00 8.00
2.80 2.60 2.50    
2nd 5. Well Sprung 2.60 2.50 2.10    
3rd 3. Tucanchoo 7.10 5.70 8.20    
Exotics
Quinella (11/5) 35.00  
Exacta (11/5) 63.10  
Trifecta (11,5,3) 1474.60  
First Four (11,5,3,4) 7381.20  
#     Runner (Barrier) Flucs Fixed Win Best Tote + Start Price Fixed Place Best of 3 Totes (Place)
1 x90
Form
1. Mahuta (15) 60.5kg
J: Jordan Childs(a1.5)T: D K Weir
14 15 16 15 15.10 15.20 3.91 4.00
2 022
Form
2. Charmed Harmony (16) 59.5kg
J: Chris Caserta(a3.0)T: J D Sadler
4.2 4.8 5 5.5 5.75 5.50 2.01 2.00
3 29x
Form
3. Tucanchoo (11) 57kg
J: Andrew MallyonT: M, W & J Hawkes
41 31 26 27 28 5.75 8.20
4 8x0
Form
4. Now Or Later (7) 54.5kg
J: Mitchell Aitken(a3.0)T: R W Smerdon
5 7.5 8 8.5 8.01 8.80 2.51 3.20
5 303
Form
5. Well Sprung (4) 54.5kg
J: Chris SymonsT: Ms L Tolson & Ms L Proctor
11 9.5 10 9.5 10.10 10.30 2.91 2.60
6 x75
Form
6. Rock Forthe Ladies 54kg
Scratched
7 x59
Form
7. Tshahitsi 54kg
Scratched
8 11x
Form
8. Radipole (9) 54kg
J: Patrick MoloneyT: M D Moroney
8 6.5 6 5.5 5.51 5.80 2.06 2.20
9 0x8
Form
9. Eximius (6) 54kg
J: Jake Bayliss(a2.0)T: S J Webb
71 81 91 101 92 101 20.10 12.40
10 091
Form
10. Inspector (2) 54kg
J: Brandon Stockdale(a3.0)T: P J White
11 11 12 13 13.10 13.50 3.61 3.50
11 76x
Form
11. Sovereign Nation (1) 54kg
J: Daniel StackhouseT: D & B Hayes & T Dabernig
8 7.5 8 7.51 8.00 2.51 2.80
12 0x0
Form
12. Royal Island 54kg
Scratched
13 07x
Form
13. Freshwater Storm 54kg
Scratched
14 603
Form
14. Mr Individual (5) 54kg
J: Ben E Thompson(a1.5)T: L & T Corstens
5 5 4.8 4.6 4.11 4.60 1.62 1.80
15 4x6
Form
15. Noela's Choice 54kg
Scratched
16 x05
Form
16. Artie's Shore (10) 54kg
J: Daniel MoorT: M J Williams
61 71 81 82 81 16.10 14.20
17 103
Form
17. Give Us A Go 54kg
Scratched
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)