Upcoming matches...
Soccer - Argentinian Primera A
1h 19m
San Martin de San Juan 2.95
Draw 3.05
Rosario Central 2.32
Baseball - Mexican Baseball | Matches
1h 19m
Guerreros De Oaxaca 2.33
Diablos Rojos Del Mexico 1.61
Basketball - WNBA | Matches
2h 19m
Indiana Fever 2.95
Los Angeles Sparks 1.39
Rugby League - NSW Cup | Round 16
5h 4m
Illawarra Cutters 1.57
NSW Knights 2.38
Gridiron - CFL | Matches
5h 19m
B.C.Lions 1.52
Edmonton Eskimos 2.38
Australian Rules - VFL | Round 10
5h 19m
Reserves Richmond 2.06
Northern Blues 1.77
Tennis - WTA Mallorca | Final
12h
Julia Goerges 1.88
Anastasija Sevastova 1.88
Cricket - Womens One-Day Internationals
12h
Pakistan Women 2.76
South Africa Women 1.45
Golf - US PGA Tour | Travelers Championship
16h
US PGA Tour | Travelers Championship -
click to see markets 1.01
Australian Rules Futures - AFL | Futures
45d
AFL | Futures -
See Markets Below 1.01
Awapuni Race 8 - Trc Toyotawaitomo Petroleum
Distance: 1550m
Track: Heavy
Weather: Fine
Start Time: 2:09 PM

Final Results

Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 4. Wait A Sec 9.40 8.10 8.60 - -
2.80 2.90 2.70    
2nd 6. Hutch 3.30 2.10 2.40    
3rd 8. Classic Touch 2.50 2.00 2.50    
Exotics
Quinella (4/6) 38.90  
Exacta (4/6) 114.50  
Trifecta (4,6,8) 685.00  
First Four (4,6,8,3) 4378.10  
Quadrella   1039.20  
#     Runner (Barrier) Flucs Fixed Win SUPER + 5% (Win) Fixed Place SUPER + 5% (Place)
1 141
Form
1. Boxachocolates (8) 59kg
J: Lisa AllpressT: M P Breslin
7.51 6.46 2.61 2.26
2 0x3
Form
2. St Ransom (3) 59kg
J: Timothy Johnson(a2.0)T: G R Vile
16.10 15.81 4.41 4.05
3 772
Form
3. Sanjara (1) 57.5kg
J: Nivesh Teeluck(a2.0)T: R G Allen
22 23.68 5.75 5.94
4 313
Form
4. Wait A Sec (4) 57.5kg
J: Johnathan ParkesT: G Lowry & G Cullen
9.01 9.82 3.01 2.89
5 40x
Form
5. Gordys Gesture (11) 56.5kg
J: Leah HemiT: R & C Bothwell
27 22.95 7.01 5.73
6 x43
Form
6. Hutch (14) 56.5kg
J: Dylan TurnerT: C Connors
6.26 9.61 2.21 3.42
7 921
Form
7. Granite Ridge (2) 56kg
J: Holly Andrew(a2.0)T: K Gray
7.51 7.72 2.61 3.00
8 352
Form
8. Classic Touch (12) 55.5kg
J: Robert HannamT: Ms L Pickford
6.51 7.30 2.31 2.58
9 423
Form
9. Woodbine Ladd (9) 55.5kg
J: Rebecca Goldsbury(a2.0)T: R J Patterson
7.51 8.14 2.51 3.31
10 125
Form
10. Kolee (5) 55kg
J: Kate Cowan(a3.0)T: A D Schumacher
6.26 6.88 2.26 2.05
11 338
Form
11. Third Time Lucky 54.5kg
Scratched
12 19x
Form
12. Angelica Rox 54kg
Scratched
13 0x6
Form
13. I'llav Bubbles 54kg
Scratched
14 384
Form
14. Kairanga Lad (6) 54kg
J: Chris JohnsonT: B C Mcdermott
11.10 10.24 3.41 3.21
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)